Все ніяк не міг наважитись викласти цей матеріал, хтось може подумати що мені дуже потрібно продати захист або шолом. Але цей матеріал, на жаль навіяний поламаними руками...  Так, продажі це важливо. Без цього не може існувати магазин. Але повірте, це не якісь шалені гроші. Тримати величезний склад з сотнями моделей для нас коштує набагато більше. Все це ми робимо саме тому, що розуміємо небезпеку під час катання. Наша головна місія - виховати культуру катання на роликах, та надати можливість підібрати захист який вам сподобається по дизайну та ціні. Особисто я вважаю що безпека наших клієнтів понад усе. Тому і надалі буду робити все можливе, щоб кожен ролер не нехтував правилами безпеки. нужна ли защита на роликах  

Отже, ролики - це швидкість! Це постійна робота над собою в плані тримання рівноваги та балансу. Це максимальна концентрація уваги. Звичайно, чим довше ви катаєтеся, тим впевненіше ви себе відчуваєте на роликах. Є люди які їздять навіть краще ніж ходять, через те, що проводять по 5-6 годин щодня на роликах. Так, їм можна без захисту за певних обставин (наприклад якщо це легке катання на ролердромі)! Така людина реально та об'єктивно оцінює ризик отримати травму, ґрунтуючись на своєму досвіді та уміннях.

Але коли я бачу новачка без захисту (особливо дитину), я не можу таке зрозуміти. Коли робиш зауваження батькам, у відповідь чуєш фрази по типу: "А ми не швидко", "Ну ми ж не професійно?", "Ну ми ж не на асфальті?", "Нам в захисті жарко".

Потрібно чітко розуміти, що падають геть усі! Навіть професіонали. Якщо ви ніколи не падали на роликах, то вам банально щастить не впасти або впасти вдало. Але, статистика вперта штука... І якщо ви проведете на ролердромі цілий день, то ви обов'язково побачите лікаря швидкої допомоги хоча б один раз. Так, за 1 тиждень, тільки на одному ролердромі до 10 випадків серйозних переломів рук, а іноді двох рук одночасно, в деяких випадках - сильні удари головою, аж до втрати свідомості. Буває так, що швидка приїжджає кілька разів.

Ви хоч уявляєте наскільки така травма вибиває вас зі звичного ритму життя? Катання на роликах, як і на лижах, велосипеді, самокаті, сноуборді, та на всьому що рухається - це небезпечний вид спорту. Кожен нормальний виробник роликів рекомендую захист у своїх брошурах яки можна знайти в коробці з роликами. Піклуються про вас, але хто ж читає ці брошури. Тому дуже важливо надягати відповідний захист.

Для тих хто не знає, захист включає в себе:

  • Наколінники,
  • Налокітники
  • Захист зап'ястя.
  • Шолом
  • Захисні шорти - це зазвичай для діток які часто падають на п'яту точку (шорти це не обов'язковий захист під час катання

Якщо ви на ролердромі берете ролики на прокат, вимагайте, щоб вам видали захист! Якщо не видають через якусь причину, або вона не вашого розміру, або вона сильно зношена і її з якихось причин неможливо закріпити, вимагайте книгу скарг.Кличте адміністратора, скаржтеся. Можливо, в цьому випадку будуть прийняті якісь заходи щодо оновлення захисту, або обов'язкового використання хоча б захисту на руки.

Що робити якщо захисту в прокаті немає і не планується? Купити собі як мінімум захист на зап'ястя. За статистикою найчастіше ламають саме руки. Захист зап'ястя не займе багато місця у вашій сумці та збереже вам здоров'я, час та гроші. Взагалі допоможе впевненіше себе почувати на роликах. Ціна питання від 200грн! Ну це ж не гроші. Якщо не думаєте про себе особисто, нехай ваша дитинка буде одягнута як треба.

Всім завжди кажу що захист зап'ястка це 80% вашої безпеки на роликах.


Тепер про необхідність шолома Нужен и шлем на роликах

Тут все залежить від того, наскільки ви впевнені на роликах. А також від стилю та міста катання. Якщо це катання у місті, шолом це найперше що потрібно надягнути. Так чи інакше, в разі падіння спочатку постраждають руки (ну хіба що вони в кишені, і ви не встигли їх дістати). Потім вже може постраждати все інше, коліна, лікті.  Голова, як правило, в останню чергу, тому що це найцінніше що в нас є, і ми намагаємося до останнього її зберегти в цілості ціною менш важливих частин тіла.

Якщо людина неспортивна, або тільки почала кататися, падіння можуть бути дуже різкими та несподіваними. В такому випадку ролер не встигає згрупуватися та може вдаритись головою дуже сильно. Особливо якщо це втрата рівноваги та падіння назад.

Діти падають зовсім по іншому У дитини до 5 років м'язи шиї ще слабкі, а голова велика і важка, тому в разі падіння на роликах або з велосипеда, голова вдаряється як м'яч об підлогу. Хльостко і дуже сильно! Сюди ж я відношу людей з великою вагою і тих, у кого реально проблеми з почуттям балансу і рівноваги.

Також, існує ризик отримати удар роликом або коліном по голові коли дитина вже впала і ще не встигла піднятися. Або банально, дорослий може збити малюка і впасти на нього зверху. Ось для одного такого рази й потрібен шолом. Нехай навіть простий, але головне що підходить за розміром і формою. Щоб не бовтався. Ціна питання безпеки - від 300 грн.

В одному реальному випадку дитину 6 років не врятували... Це кошмар та біль. Та ви зараз мені скажете що можна йти вулицею, впасти, вдаритися головою і померти. А я вам скажу що це випадковість, а ось те, що ви свідомо не надягли екіпіровку, яка для цього призначена, це чисто ваш фол.

Ну і на завершення, найприкріше в усьому цьому те, що у мене вже цілий список клієнтів, які купили захист, яких я попереджав, які її не наділи, і на першому ж катанні зламали руку. Ну, чорт забирай... Ну як так?

Сподіваюся, кожен з вас зробить правильні висновки, та буде відповідально ставитися якщо не до себе, то як мінімум до своїх дітей. Також пам'ятайте, що захист не знімає з вас відповідальність кататися обережно та бути уважним. Це лише допомога під час падіння, і він не може захистити на 100%

Ще раз головні моменти:

1. Дитина має бути повністю в захисті постійно під час катання.

2. Для новачка бажано бути в захисті постійно.

3. Для профі захист та шолом обов'язково при катанні с трюками або у місті.

4. Програма мінімум по захисту це захист на руки.

5. Падають геть усі.

Безпеки всім. Всі на ролики.

"Ну як там у тебе? Все зрослося, блін...? Ну так зрощувай швидше у мене тут ще велосипед простоює!"Масяня на роликах