1. SEBA та FRskates (з 2018 року основні моделі виробляються під брендом FRskates) - лідер з виробництва моделей для фристайлу.

Молода французька компанія, яка виникла не так давно, але займає передові позиції у виробництві роликів для фристайлу та вуличного катання (фрискейта). Моделі відрізняються міцністю та надійністю. Більшість ролерів, які вміють трохи більше, ніж просто кататися по прямій, вибирають SEBA. Ці ролики, свого часу, змінили беззмінного лідера ринку Salomon. Адже саме Salomon вперше придумали freeskate ролики, і взагалі поняття FSK. На жаль, але у 2006 році, вони перестали випускати ролики. Ну а SEBA, успішно скориставшись вільною нішею та відсутністю конкурентів на ринку, міцно зайняла головні позиції. Практично всі ролики цієї компанії, (якщо говорити про оригінальні моделі), дійсно класні. Дуже важливо розуміти, що у 2018 році SEBA розпалася на дві компанії. Засновник зібрав собі більшість найкращих моделей, та зміг організувати виробництво під новим брендом FRskates. Частково моделі збираються у Франції, частина виробляється у КНР. Під брендом SEBA на сьогодні майже нічого цікавого ви не знайдете. Тому не шукайте SEBA шукайте саме FRskates.  До речі, у нас дуже багато моделей цього виробника.   

2. POWERSLIDE - німецький виробник роликових ковзанів. Відносно молодий бренд. Як і SEBA, з'явився і став розвиватися в період закриття потужного конкурента і лідера ринку Salomon. Так чи інакше, Powerslide свого часу намагалися випускати моделі що могли б конкурувати з SALOMON, але якість була так собі. І тільки починаючи з 2009 року у них серйозно змінився модельний ряд. Зараз вони на рівні з FRskates та Rollerblade. У їх колекції є дійсно круті професійні моделі, є і середній сегмент, але на відміну від FRskates, у них дуже широкий асортимент і часто можна побачити красиві ролики, але абсолютно невдалі в плані зручності, якості та ціни. Радує, що Powerslide представляє дуже багато дрібних брендів-сателітів по виробництву коліс, самокатів, захисту та інших потрібних аксесуарів. Вони виробляють ролики абсолютно всіх категорій та напрямків. Фітнес, фристайл, слалом, агресив (ролики USD), бігові, дитячі ролики ... Тому, товари цієї марки завжди є в ролер-магазині. Але не всі, а вибірково. Купуючи ролики цієї торгової марки, варто бути обережним. Як я вже казав, під цим брендом можна зустріти як круті професійні ролики, так і відвертий китайський треш за шалені гроші. Виробництво - Китай. 

3.ROLLERBLADE - компанія яка придумала інлайн-ролики. За деякими джерелами, італійський виробник роликів. Але я все ж вважаю, що це американці. Вся річ у тому, що історія цього старовинного бренду, відносить нас у 80-90-ті роки. Спочатку це був американський бренд. Але ролики для них робила італійська фабрика. На цей час головний офіс знаходиться в Італії. Зараз, це один з найбільших виробників роликів у світі. Вони дійсно монстри. Ще у 2000-х роках вони зрозуміли, що їх головна фішка це зручні моделі для фітнесу та дитячі ролики. З того часу політика партії не змінюється. Вони практично не випускають професійні моделі. Також у них дуже мало аксесуарів, але по дитячім розсувним роликам і прогулянковим моделям для початківців вони реально найкращі! Купуючи ролики цієї торгової марки, майже неможливо помилитися з якістю. У них все моделі класні. Основні потужності виробництва зосереджені в Таїланді та В'єтнамі. Деякі моделі виробляє Китай.

4. K2 SKATES - компанія яка придумала "м'який черевик" та фітнес ролики. Американський виробник роликових ковзанів та інших товарів для активного відпочинку. Як і Rollerblade, вони міцно займають нішу в категорії фітнес-ролики. Їх головний коник, це комфорт та м'якість. Тому, майже весь модельний ряд, це виключно прогулянкові моделі. Всі спроби створити ролики для фрискейта були провальними. Ось вони і не роблять те що не вміють, а точніше те що вміють дуже класно. Тому якщо ви любитель м'яких диванів, і вам важливо щоб не тиснуло, тоді вам потрібні ролики K2. Запчастини та аксесуари у них слабо представлені, але є непогані дитячі моделі. І хоча дитячий модельний ряд не дуже широкий, якість гідна. Виробництво завжди - Китай. 

5. FILA SKATES - італійський виробник роликових ковзанів. Відрізняється тим, що випускає непогані моделі для дорослих. У них є як моделі для фрискейта, так і фітнес-ролики. А ще дитячі розсувні та квади. Але якість їхнього продукту залишає бажати кращого, та й ціна повинна бути нижче. На цей момент, їх ролики за ціною на рівні з іншими з цій п'ятірки, але поступаються за якістю. Вибір покупців очевидний. Але варто відзначити, що в роликах FILA інша колодка, і тому дуже часто вони краще підходять і здаються більш зручними покупцеві. Тому, цей виробник теж потрапляє в наш ТОП-5. Хочу додати, що дитячий сегмент у них дуже сильно просів починаючи з 2015 року. Тому, купуючи дитячий ролики краще звернути увагу на безперечних лідерів - Rollerblade та K2skates. Основні потужності виробництва зосереджені в Китаї.

6. FLYING EAGLE -  наприкінці не можу не відзначити цю компанію. Вони з'явилися досить давно, але тільки останні роки почали привертати до себе увагу. Спеціалізуються на випуску моделей для міського катання та фрискейта. Намагаються конкурувати з такими монстрами як FRskates та POWERSLIDE, але поки що ще не змогли масово завоювати ринок. Їх фішка - зробити модель схожу на оригінал, але за нижчою ціною. Ну як завжди роблять китайці. Тому візуально ролики дуже схожі на відомі моделі, але якщо придивляєшся, то помічаєш що пластик тонше, лайнер не такий зручний, ще якісь особливості... А якщо модель зроблена більш менш нормально, то вона і коштує як FRskates або Powerslide. Загалом з  "Орлами" потрібно бути обережним. Ще у них східний дизайн, який не всім до душі. Проте, це заявка на перемогу. Думаю вони ще себе покажуть і займуть місце в топі. Але поки що рекомендую бути з ними дуже уважними, та обирати моделі хоча б від 4500грн та вище.

Ну і зовсім коротко хочу пробігтися по аутсайдерам, зниклим, або молодим компаніям які поки ще не змогли завоювати серця ролерів:

ROCSA  - італійський виробник. Про них мало хто знає, та й зараз немає особливо інформації по даному виробнику. Швидше незабаром закрилися. Ролики цієї марки бачив у італійців на змаганнях ще   у 2005 році. 

ROCES - італійський виробник. Один з найсильніших гравців свого часу. Старовинний бренд на рівні з Rollerblade в 80-х і аж до кінця 90-х років. Новатори. Винахідники. Саме вони штовхали ролер-культуру на зорі. Саме вони виробляли ролики для Rollerblade. Саме Roces були тими, хто придумав дуже багато крутих фішок і технологій які використовували інші виробники надалі.Вони задавали темп! Про Roces має пам'ятати старе покоління ролерів, можливо навіть наші батьки. На жаль, але після перенесення виробництва в Китай вони сильно здулися. Зараз їх ролики це китайський треш. Моделі жахливої ​​якості. Купити їх можна у звичайному супермаркеті за невисокою ціною. "Бери більше - кидай далі". Загалом, не раджу. Фраза, яка з'явилася у 2000-х роках "Roces - відстій!" якнайкраще характеризує даний бренд зараз. На превеликій жаль.

TECNICA - італійський бренд 90-х років. Свого часу випускали дуже круті та якісні ролики. Мені навіть пощастило катнути на таких! Гідний аналог і конкурент Rollerblade та Salomon. Ролики Rollerblade, були популярні у США, а в Європі ROCES та Tecnica. Потім копання викупила права на Rollerblade. Закрила виробництво власних моделей, і всі напрацювання перейшли під прапори Rollerblade. Наприклад модель Tecnica Twister 2002-2003 року у 2004 році вже була випущена як Rollerblade Twister + На роликах цієї торгової марки катався і слаломил всім відомий Seba (Sebastien Laffargue) - надалі засновник бренду SEBA. А ось коли я починал, таки вже не можна було купити. Почалась нова ера Rollerblade. І в мне вже була реплика під брендом Rollerblade Twister + (2004 року).

SALOMON - мамонт, про який ще пам'ятають, але зараз, слава відгриміла, та можна зустріти тільки кістки... :) В деяких випадках, хтось може похвалитися і дістати з комори Salomon Crossmax S-Lab в ідеальному стані. Це раритети. Історія. Найкращі ролики всіх часів та народів. Уле,  у 2006 році компанія припинила виробництво роликів, розпродала залишки, та повністю перейшла на свій основний напрямок - гірські лижі. Але все одно, ролері і досі смакують часи Salomon... Найвища якість, європейське виробництво, класний дизайн, високі робочі характеристики. Були представлені всі напрямки роликів. Дуже круті аксесуари, та навіть одяг! Вони іноді нагадують зірку-самогубця. Під загальні оплески, та обожнювання наклали на себе руки. А далі темні часи, провал у виробництві класних моделей для слалому і фрискейту на кілька років. Аж до появи пілотних зразків SEBA (до речі яки розвалювались за 2 місяці). Загалом пам'ятаємо і сумуємо :) 

ULTRA WHEELS - американська компанія, закрилася ще на початку нульових. Мої перші ролики були цієї марки. Класні якісні ролики. На жаль, але вони рідко потрапляли на наш ринок. Можна було купити в Москві. Зараз такі вже й не зустріти. Хіба що хтось продає на ebay. До кучі накинемо й OXYGEN, вони зникли, але у 90-х на них каталося дуже багато людей. Можна вважати одні з перших на нашому просторі. 

SIMMONS та SCHENKEL  - виробники бігових роликів. Тут хотілося б відзначити, що це не масовий сегмент і таких виробників може бути більше. Але їх ви швидше за все не зустрінете на полицях звичайних магазинів, так як це досить вузький сегмент, спортивний. У нас такі ролики представлені дуже слабко. 

Залишаються ще безліч брендів як Reaction, Bladerunner, Explorer, Amigo, Спортивна колекція СК, і навіть Ferrari, але все це не те. Щоб вибрати хороші, справжні ролики, дивіться наш ТОП-5 і ви точно підберете собі щось нормальне.  Приходьте до нас в магазин, ми з задоволення розповімо вам про різні ролики, та допоможемо вибрати все що потрібно. 

Всі на ролики!